Duruyapım 2013 yılında, 25 yıllık kamu ve özel sektör yayıncılık deneyimine sahip Zülküf AYDIN tarafından kuruldu. Prodüksiyon ve reklam ajansı hizmeti veren Duruyapım; uzun yılların verdiği birikim ve tecrübe sayesinde kısa zamanda birçok başarılı işe imza atarak bu alandaki başarı ve tecrübesini kanıtlamıştır.

Kuruluşundan bugüne her biri alanında uzman ve deneyimli ekibini genişleterek halen birbirinden farklı firma, kurum ve kuruluşlar adına tanıtım, prodüksiyon, reklam, medya planlama ve satın alma, organizasyon faaliyetlerini başarıyla yürütmektedir.

Duruyapım bünyesinde sektörün ihtiyaç duyduğu her türlü ekip ve ekipman hizmetleri de mevcuttur


YÖNETMEN/ YAPIMCI
ZÜLKÜF AYDIN

25 yıllık meslek hayatına 1993 Yılında TRT’de başladı. Farklı özel televizyonlarda yönetmenlik yaptı. Son olarak 15 yıla yakın bir süre NTV ‘de yönetmen olarak çalıştı. Ali Kırca, Mithat Bereket , Nazlı Çelik gibi televizyon dünyasının önemli isimlerinin program yönetmenliğini yaptı. Bir çok önemli canlı yayın ve özel yayınların yönetmenliğini üstlendi. GEORGE W.BUSH’un Ankara ziyareti (tüm dünya televizyonlarına aynı anda ortak yayının yönetmenliği 2004,Dünya televizyonlarınca ortak yayınlanan Condoleezza RICE özel röportajı yönetmenliği (kasım 2005) yayınlarının yanı sıra Türk siyaset kademesindeki en yetkili isimlerle yapılan özel yayın ve röportajların yönetmenliğini yaptı.

Duru Yapım Prodüksiyon olarak TRT’ ye ‘15 Temmuz O GECE ‘ (40 bölüm) ‘YAVAŞ ŞEHİRLER’ (10 bölüm), ‘NÜKLEER SERÜVENİN İLK KAHRAMANLARI’ ve ‘FRANSA:GÖZLERİMLE GÖRDÜM’ isimli belgeselleri hazırladı.

Ayrıca 2014 yılında Süleyman Demirel için özel bir belgesele imza attı.Bu yapım aynı zamanda Süleyman Demirel’in ölümünden önceki en son röportaj ve belgesel özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda profesyonel radyo programcılığı da yapmakta olan Zülküf AYDIN ,meslek yaşantısına özel televizyonlar, kurumlar ve TRT için yaptığı yapımlarla devam etmektedir. Zülküf AYDIN aynı zamanda 2008 Yılı Basında Emeğe Saygı ve 2012 En İyi Program ve Yönetmen dallarında iki ödül sahibidir.